Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Nebezpečné hračky v EU 5
 

"BEAUTEOUS CHANTICLEER"
Hračka ve tvaru kohoutka imitující telefon
Typ/model: kód č. 517. Vyrobeno v Číně.
Nebezpečí přiškrcení a udušení. Kabel spojující hračku a telefon je 2045 mm dlouhý. Z toho plyne riziko přiškrcení). Umělohmotné části se z hračky uvolňují a hrozí riziko udušení. Hračka neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.

Sprejový klakson.
Sprej (obsahuje stlačený plyn) "Marco S.p.a."
Typ/model: sportovní potřeby. Vyrobeno v Itálii. Nebezpečí vznícení.
Sprejový klakson je naplněný kapalným vznětlivým plynem. Nebezpečí vznícení hrozí v případě, kdy se unikající plyn dostane do kontaktu s ohněm.
Úřady EU zakázaly prodej výrobku.

Mascota Musical
Hudební hračka ve tvaru medvěda.
Na obalové krabici je nápis :
Distribuováno společností Vidal Europa SA. Držte z dosahu dětí mladších 3 let. Hračka obsahuje malé části. Vyrobeno v Číně.
Nebezpečí udušení a úrazu. Malé části mohou zapříčinit udušení malých dětí a snadný přístup k žárovce představuje riziko úrazu. Ačkoliv je na obalu napsáno, že výrobek nesmí být používán dětmi do 3 let, je zřejmé, že s takovým záměrem byl vyroben.
Hračka neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.
Úřady EU zakázaly prodej výrobku.

Birthstone Bear
Miniaturní medvídci. Vyrobeno v Číně.
Nebezpečí vdechnutí.
Výrobek obsahuje malé částečky, které se od hračky mohou oddělit (test odolnosti: horní končetiny se uvolnily po působení síly 53,2 N, spodní končetiny 66,4 N, obojek při síle 7 N). Medvídek neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.
Úřady EU zakázaly prodej výrobku.

STARTOY
Plyšový medvídek s oblečením.
Země původu: Čína.
Nebezpečí úrazu a udušení. Hračka může způsobit bodná zranění dráty s ostrými konci, které vyčnívají z paží. Udušení může být způsobeno oddělením malých částí silou menší než 90N (pravé oko), u nichž pak hrozí spolknutí nebo vdechnutí. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani evropské normy. Hlášen jeden případ – dítě si poranilo krk dráty vyčnívajícími z paží medvídka.
Dobrovolné stažení z trhu prodejcem.
Úřady EU nařídily dovozci likvidaci výrobku.

Hračka ve tvaru psa.
Typ/ model: 020635.
Vyrobeno v Číně. Nebezpečí udušení.
Uši, ocas, čepice, nálepky a kola se během testu uvolnila. Tyto části mohou být lehce vdechnuty. Hračka neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.

Hra s kladívkem (Nam Hoa)
Dřevěná hračka obsahující kladivo a balónky.
Země původu: Vietnam.
Nebezpečí udušení. Hračka obsahuje malé balónky, s průměrem menším než 44,5 mm a ty představují nebezpečí udušení. Hračka je určená pro děti mladší tří let. Hračka neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.
Hračka byla stažena ze švédského trhu.

Yo-Yo balónek se světlem.
Yo-yo je dodáván a prodáván v průhledných krabicích obsahujících 12 kusů. Vyrobeno v Číně. Nebezpečí přiškrcení.
Yo-yo balónky představují riziko přiškrcení, protože hrozí, že se yo-yo může omotat okolo dětského krku především v případě, kdy si s ním hraje jako by se jednalo o laso.Úřady EU zakázaly prodej výrobku a výrobek je stahován z prodeje.

Pískací krokodýl. Vyrobeno v Číně.
Riziko udušení a chemické nebezpečí. Během testů se pískací mechanismus, jazyk a přední nohy uvolnily. Malé části představují pro děti do tří let riziko udušení. Navíc hračka obsahuje ftaláty, které jsou zakázané německým právem a evropskými direktivami. V umělé hmotě je obsaženo 25% ftalátů. Hračka neodpovídá evropské direktivě o hračkách a relevantním evropským standardům.
Dodavatel stahuje výrobek z trhu a ničí ho.

Dětská pistol se šípy MK 1241325
Vyrobeno v Číně. Nebezpečí úrazu.
Laboratorní testy ukázaly, že zakončení šípů, které je vyrobeno z elastického materiálu, může být odstraněno při použití síly menši než 60 N. Kinetická energie 0,115 ± 0,021 J je vyšší než povolují standardy. Hračka neodpovídá direktivě o hračkách a příslušným evropským standardům.

Helikoptéra „Modern Aircraft“
Země původu: Čína.
Nebezpečí úrazu. Vrtule nemá po obvodu ochranný kruh a bez něj hrozí úraz. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani evropské normy (část 1, 4.17.2.b).
Úřady EU zakázaly prodej výrobku.

TOPlist

 

 Webmaster