Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Nebezpečné hračky v EU 8
 

Pískací hračky „TOYS
kachna, káčátko, delfín a záchranný kruh (sada 4 hraček) (typ/model: EAN4893126153820). Země původu: Čína.
Nebezpečí udušení. Malé části včetně pískacího zařízení lze snadno oddělit a dítě je může spolknout. Hračky nesplňují požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušných evropských norem. Úřady zakázaly prodej výrobku.

Smraďoši – rozprašovač zápachu
Názvy:
Banda z větrných hor „Martin Mistr Prd“
Bratranci z venkova „Zigo Zumpa“
Bratranci z venkova „Gregor Grglos Cibulovy“.
Popis: Figurky jsou součástí série 24 figurek. Po stisknutí vydávají figurky charakteristický zápach. Země původu: neznámá. Chemické nebezpečí. Hračky obsahují cyklohexanon, který může ohrozit zdraví dětí („Martin Mistr Prd“ – 145,5 mg/kg, „Zigo Zumpa“ 50,9 mg/kg, „Gregor Grglos Cibulovy“ – 93,3 mg/kg). Hračky nesplňují požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušných evropských norem. EU doporučuje dobrovolné stažení z distribuce a informování spotřebitelů.

Sada hraček - Květináč s příslušenstvím
„The Big Red Plant Pot“ s označením „Od 18 měsíců“. Vyrobeno v Hongkongu.
Riziko udušení. Malé části lze snadno oddělit a hrozí, že by je mohlo dítě spolknout. Sada hraček nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. EU doporučuje dobrovolné stažení výrobku z prodeje.

Dětské rádio „FM rádio se sluchátky“
(typ/model: č. 550162), vyrobeno v Číně.
Riziko vzniku poranění. Hladina zvuku překračuje povolené hodnoty (109 dB místo maximálně přípustných 90 dB), výrobek tak může způsobit poškození sluchu dítěte. Dětské rádio nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. EU doporučuje dobrovolné stažení výrobku z prodeje.

Zapalovač ve tvaru automobilu „Car lighter“
se zvukovými a světelnými efekty. Výrobek neznámého původu.
Riziko vzniku popálenin a požáru. Svým vzhledem a zvukovými a světelnými efekty přitahuje zapalovač pozornost dětí. Na první pohled není zřejmé, odkud plamen vychází. Pokud by si dítě se zapalovačem hrálo, mohlo by dojít k jeho neočekávanému zapálení. Výrobek nesplňuje požadavky příslušných evropských norem. EU zakázala prodej výrobku.

Dětská pistole „Stars“
(typ/model: P838). Vyrobeno v Číně.
Riziko vzniku poranění. Vzhledem k tomu, že je výrobek řazen do kategorie hraček, kinetická energie nábojů překračuje povolené limity. Hračka nesplňuje požadavky příslušných evropských norem. EU zakázala prodej výrobku.

Dětská pistole „Super GUN“
(typ/model: Tactics 205). Vyrobeno v Číně.
Riziko vzniku poranění. Vzhledem k tomu, že je výrobek řazen do kategorie hraček, kinetická energie nábojů překračuje povolené hodnoty. Hračka nesplňuje požadavky příslušných evropských norem. EU zakázala prodej výrobku.

Dětská pistole. „Air compressor toy gun“
(typ/model: F338). Vyrobeno v Číně.
Riziko vzniku poranění. Vzhledem k tomu, že je výrobek řazen do kategorie hraček, kinetická energie nábojů překračuje povolené hodnoty. Dětská pistole nesplňuje požadavky příslušných evropských norem. EU zakázala prodej výrobku.

TOPlist

 

 Webmaster