Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Nebezpečné hračky v EU 10

Měkká plyš. hračka-lev „OSTOY Trading B.V. (48976001221000000300).
Vyrobeno v Nizozemsku.

Chemické riziko. Použití zakázaných azobarviv v červené stužce, z nichž mohou rozkladem jedné či více azo-skupin vzniknout karcinogenní aminy; prokázáno více než 200
mg/kg uvolněných aminů 3,34 – dimethylbenzidinu. Hračka nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem.
EU nařídila dobrovolné stažení výrobku z prodeje.

Pirátské předměty „Hero Island“ – hračka
(č. 2002, EAN 8422562015902). Vyrobeno v Číně.
Riziko vzniku poranění. Přítomnost nefunkčních děravých spojů, hrotů a drátů. Chybí varování týkající se dětí do tří let. Hračka nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Úřady EU nařídily stažení výrobku z trhu.

Sada pískacích hraček „Happy Toys“
(č. 99328; EAN4792806980414.) Vyrobeno v Číně.
Riziko udušení. Hračky obsahují malé části, které by mohlo dítě spolknout. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Navíc uvedené výrobky mají vysoký obsah ftalátů. Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh a nařídily stažení výrobku od spotřebitelů.

Sada pískacích hraček „Happy Toys“
(č. 99328; EAN4792806980414.) Vyrobeno v Číně. Riziko udušení. Hračky obsahují malé části, které by mohlo dítě spolknout. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Navíc uvedené výrobky mají vysoký obsah ftalátů. Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh a nařídily stažení výrobku od spotřebitelů.

Dětská sada hraček do koupele „Whistle Fisch“
(2002 – 1088BY; EAN4893138015362.) Vyrobeno v Číně.
Riziko udušení. Hračky obsahují malé části, které by mohlo dítě spolknout. Sada hraček nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Navíc uvedené výrobky mají vysoký obsah ftalátů. Úřady EU zakázaly prodej výrobku a nařídily stažení výrobku od spotřebitelů.

Dětská zbraň – revolver.
Součástí balení jsou šipky s přísavkami a papírový terč. Výrobek neznámého původu.
Hrozí nebezpečí poranění. Dítě může přísavky snadno odstranit a spolknout. Dětská sada zbraní není v souladu se směrnicemi pro hračky a nesplňuje příslušné evropské normy. Spotřebitelé byli požádáni o vrácení již zakoupených dětských revolverů. Celý proces vracení výrobků byl přísně monitorován.

Dětská vzduchovka „CYMA” – „Air Sport Gun”
Umělohmotná pistole opatřená upozorněním na hrozící nebezpečí udušení. Vyrobeno v Číně.
Hrozí nebezpečí poranění. Náboje dosahují nadměrné kinetické energie. Dětská vzduchovka není v souladu se směrnicemi pro hračky a nesplňuje příslušné evropské normy. Výrobek byl dobrovolně stažen z distribuce.

Hračka „Stink Blasters - Reggie rotten egg”.
Vyrobeno v USA.
Hrozí riziko otravy chemikáliemi. Výrobek obsahuje zdraví škodlivé látky (cyklohexanony), jejichž inhalace způsobuje poškození nervové soustavy. Úřady EU zakázaly uvádění výrobku na trh.

Nafukovací balónky ve tvaru srdce.
EAN 8421332004344; EAN 8421332004795.
Vyrobeno v Itálii.
Hrozí nebezpečí poranění. Latex je příliš tuhý, balónky jdou ztěžka nafouknout,  mohou nečekaně prasknout a způsobit poranění oční bulvy. Byl zaznamenán jeden takový případ. Balónky nejsou v souladu se směrnicemi pro hračky a nesplňují příslušné evropské normy. Odpovědné úřady nařídily stažení výrobku z distribuce.

Hračky. Pěnové puzzle „EVA Puzzle Mats – abeceda“
Vyrobeno v Číně.
Chemické riziko. Vysoká koncentrace chemických látek, které mohou vyvolat podráždění sliznice dýchacích cest, očí a pokožky rukou dětí. Puzzle nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem.
Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh a nařídily zveřejnění varování.

Hračky. Sada rybiček z PVC „FUNNY BUTH TOYS“
sériové číslo 8422562022757 Vyrobeno v Číně.
Riziko udušení. Vzhledem k malému rozměru rybiček by je mohlo dítě spolknout. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh
.

Dětská tříkolka s přídavným tlačným madlem
Výrobek neznámého původu.
Riziko vzniku poranění. Na několika místech může dojít k skřípnutí prstů dítěte; chybí bezpečnostní varování. Tříkolka nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh a nařídily informování spotřebitelů.

Sedící plyšový medvídek „Furry teddy bear“
Výrobek neznámého původu.
Riziko udušení. Malá plastová očka lze lehce oddělit a hrozí, že by je mohlo dítě spolknout. Medvídek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem. Úřady EU zakázaly uvedení výrobku na trh.

Sada dětských střelných zbraní
skládající se z pistole, luku a čtyř šípů „ARROW”.
Vyrobeno v Číně.
Hrozí nebezpečí poranění. Ochranné přísavky na koncích šípů mohou být snadno odstraněny (i při síle menší než 60 Newtonů), šípy dosahují nadměrné síly kinetické energie (0,42 Joulu). Chybí bezpečnostní informace. Sada dětských střelných zbraní není v souladu se směrnicemi pro hračky a nesplňuje příslušné evropské normy.
Odpovědné úřady nařídily stažení výrobku z distribuce.


 

TOPlist

 

 Webmaster