Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Adventní kalendář

Čtyři týdny před Štědrým dnem nastává advent. Každou neděli se zapálí jedna svíce ze čtyř na adventním věnci. A také se začínají rozdávat dárečky. Každý den čeká na děti sladké překvapení, které můžeme schovat do adventního kalendáře. Skládá se z dvaceti čtyř důmyslných schránek, první se otevírá 1.12. a poslední na Štědrý den. My jsme pro Vás připravili několik typů, které si můžete sami lehce vyrobit.

Potěšení v obrazovém rámu
Základ tohoto nástěného adventního kalendáře tvoří malířský blind rám - to je základní rám, na který se napíná malířské plátno. Místo plátna na něho ale napněte síť z provázků. Za ně nastrkejte drobné dárky. Výzdoba rámu záleží na Vaši fantazii. Můžete jej namořit, vylepšit nalepenými ozdobami anebo mu ponechat střízlivý, čistý vzhled přírodního dřeva.

Radost na provázku
Na záclonovou konzolu navažte pevné barevné provázky. K nim přivažte polštářky různých barev. Každý polštářek je označen číslem jednoho prosincového dne a ukrývá překvapení v podobě malého dárečku. Hračky, čokolády nabo třeba lístky do divadla, kina ap. .

Starší bráška vánočního stromku
Těm netrpělivým, kteří se již nemohou dočkat stromečku, můžete přichystat generálku - měsíc před Vánocemi ozdobte rostlinu v květináči drobnými překvapeními. Jsou ukryta v sáčcích zhotovených z papírových rukavic, které si můžete nazdobit různými motivy. Rukavičky připevněte k rostlině dřevěnými kolíčky na prádlo. Za vhodný stromek poslouží túje, ale i ibišek či palma.

Prima šňůra na prádlo
Taková prádelní šňůra může viset třeba na okně. Kolíčky drží místo vypraných košil kornouty se sladkostmi či sušeným ovocem. Kornouty si vyrobíte z různých ozdobných papírových ubrousků, které na zpevníte lepidlem.

Kalendář pro opravdové hračičky
Každý náprstek je uzavřen malým filcovým kolečkem s držátkem ze stužky a ukrývá maličké překvapení. Náprstky můžeme přilepit na plot zhotovený z bílého tvrdého kartonu a případně ještě polepeného vatou. Co se může skrývat v náprscích? Určitě spousta času potřebná na vytvoření víček a cedulek s čísly. Ale také drobné rolničky, zvonečky, lístečky s milostným vyznáním, maličká vánoční přání, drobné origami, kamínek z ciziny, mušličku, malé skleněné zvířátko, prstýnek z pouti nebo opravdový šperk. Takový náprstek je originálním úkrytem třeba pro briliantové náušnice.

 

 Webmaster