Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Šnek - pomalejší vyhrává

Návod na tuto velmi zajímavou hru pro všechny ty, kteří nemusí být všude první nám zaslalo občanské sdružení HoSt Home-Start Česká republika, které se zabývá  podporou rodin s dětmi v předškolním věku.

Co budete ke hře potřebovat
1/ Herní plán, který si můžete sami namalovat podle našeho vzoru, obarvit pastelkami, případně vylepšit dle vlastní fantazie. herní plán si můžete stáhnout pro vytištěná na papír A4 zde .
2/ Hrací kostku, tu má doma určitě každý
3/ Figurky odlišené barvou nebo tvarem, výborně se hodí ze hry Člověče nezlob se. jejich počet zvolte dle počtu hráčů
4/ Pevné nervy a lenost, nespěchejte

Pravidla hry:
1/ Hra začíná postavením figurek na políčko s nápisem „Start“
2/ Hráči se střídají v hodu kostkou a postupují vpřed podle čísla, které jim na kostce padne. Začíná hráč, kterému padne při hodu kostkou nejnižší číslo.
Varianta pro mladší hráče: lze hrát i s kostkou, která má místo číslic různé barvy. V tom případě je nutné políčka herního plánu vybarvit tak, aby se jednotlivé barvy pravidelně střídaly.
3/ Dostane-li se hráč na pole, kde stojí již figurka jiného hráče, zaujme jeho místo a posune soupeřovu figurku vpřed o tolik polí, kolik v posledním hodu hodil kostkou.
Například - zelená figurka hráče A stojí čtyři pole za červenou figurkou hráče B. Hráč A hází kostkou a padne mu číslice „4“. Postupuje svou zelenou figurkou o čtyři pole vpřed a zaujímá místo červené figurky. Tu posunuje o čtyři pole dále vpřed směrem k cíli. (Pozn. Stojí-li např. žlutá figurka čtyři pole před červenou figurkou, která je zelenou figurkou vytlačena na její pole, posunuje se i žlutá figurka o čtyři pole vpřed)
4. Hráč vždy hází jednou. Tzn. Neplatí obvyklé pravidlo, že ten, kdo hodí číslici „6“ hází ještě jednou.
5. Vítězem se stává hráč, jehož figurka dorazí do cíle jako poslední.

Tato hra je opravdu jen pro ty, kteří nespěchají a nemusí být v každém soupeření první. Dáváme jim šanci uplatnit se i jako outsider.

 
TOPlist

 

 Webmaster