Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Vánoční svícen

Nabízíme Vám zajímavý nápad na jednoduchý svícen na Váš vánoční stůl.

Co budete potřebovat:
 
Odrážka Keramickou hlínu - lze použít i modelinu
Odrážka Svíčky
Odrážka Různé větvičky
Odrážka Vánoční ozdůbky a ornamenty
Odrážka Stuhu
Odrážka Tenký drát
 

Z keramické hlíny nebo plastelíny vyválejte dva bochánky, pečlivě uhlaďte vodou. Velikost kopečků si přizpůsobte podle šířky svíček a velikosti na stole.Do připravených bochánků opatrně zapíchněte svíčky a můžeme začít zdobit.

Do mokré keramiky podle vaší libosti zastrkejte nejrůznější větvičky, sušené květiny, makovice, ozdoby nebo jakékoli ornamenty, zase rozvineme fantazii a nakonec do čela svícínku umístěte buď samostatnou mašličku nebo v našem případě kombinaci námi vyrobených ozdob z mašlí. Aby jste mohli mašli přidělat ke svícnu, přivažte k ní tenký drát a potom pohodlně zapíchněte do hlíny.
 

Aby nebyly oba svícny stejné, udělejte s červenou mašlí - pro holčičku
a druhý s mašlí jiné barvy - pro kluka.


Hotový svícen necháme uschnout a druhý den natřeme barvou nebo nastříkáme zlatě, stříbrně. Pokud máme keramickou hlínu přírodní (hnědou) můžeme ji nechat  nenatřenou, nebo různě domalovat v barvě ubrusu nebo prostírání. Výhodou těchto svícnů je i ten, že svíčku můžete po uschnutí pohodlně vyndat a vyměnit. Také můžete větvičky zapíchat po celém obvodu nebo jenom malé kraťounké větvičky ze shora, no prostě jak se vám to bude líbit.
zdroj: www.stripky.cz

TOPlist

 

 Webmaster