Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku

 

GAUDIA STAVEBNICE- Dřevěná stavebnice kulturních památek

 

Naše firma vznikla na základě myšlenky přiblížit dětem poklady naší a světové architektury. Proto jsme vyvinuli stavebnicovou řadu Gaudia, kterou chceme dětem nabídnout nejen možnost hrát si s dřevěnými kostkami podle vlastní fantazie, ale také postavit si třeba model některé historické nebo současné stavby, kterou znají ze svého okolí nebo z rodinného výletu. Chceme tak dětem pomoci rozvinout zručnost, prostorovou orientaci, představivost a také poznávání historie hrou.
Stavebnicová řada obsahuje více jak 40 tvarů kostek z čistého tvrdého dřeva bez jakékoli chemické povrchové úpravy. Stavebnice jsou atestovány jako hračka pro děti od tří let v České republice a v EU.
Pro inspiraci malým architektům přikládáme ke stavebnicím návod, který nabízí skladbu 10 modelů historických staveb jak pro sadu České památky 1 tak pro sadu České památky 2, dalších 10 pro kombinaci obou těchto sad, dalších čtyř pro kombinaci obou se sadou Baziliky a samozřejmě 4 římských bazilik pro sadu Baziliky. A pro každou z takto představených staveb uvádí její stručnou historii.
Kromě toho je součástí návodu i obecné pojednání o základních typech historických staveb (tvrz, hrad, městské opevnění, zámek, měšťanský dům, zemědělská usedlost, hamr, kostel) s vyobrazeními a názvy hlavních architektonických částí těchto staveb, aby děti věděly, co staví.
 

   

 

 Webmaster