Udělejte si větrník - Udělej sám

 
Úvod
Zprávy a zajímavosti
Veletrhy
Nebezpečné hračky
Udělejte si sami
Obsah - stránky
SHH
Kontakt

Nastavte si nás jako domovskou stránku


Robosapiens má falzifikáty

Obchodní řetězec Tesco začal stahovat z prodejen hračku Roboman. Chtěl z ní přitom udělat hit letošních Vánoc. Právě hračka Roboman je předmětem trestního oznámení, která v úterý podal dovozce hraček Epee. Tvrdí, že hračka, kterou Tesco prodává, je levnou a méně kvalitní napodobeninou originálu, na jehož distribuci má práva. Oba výrobky lze prý snadno zaměnit.
"Nevíme, nakolik je obvinění pravdivé, ale hračku jsme preventivně stáhli z prodeje, aby nedošlo k poškození dobrého jména společnosti," řekla mluvčí Teska Jana Matoušková.
Podle ní firma kontrolovala všechny potřebné dokumenty a certifikace a vše bylo v pořádku. Zda bude nějakou náhradu požadovat po distributorovi  levnější verze, firmě New Wave 2002, která jí robota dodala, se podle ní zatím bude řešit.
Řetězec Tesco robota nabízel například v televizních reklamách a plánoval z něj udělat hit letošních Vánoc.
Ve světě byl přitom robot Robosapiens vánočním hitem už loni. Právě proto se firma Eppe rozhodla, že si její název a nejčastější názvy napodobenin nechá zaregistrovat jako výhradní dovozce.
"Nechali jsme si zaregistrovat ochranné známky Robosapiens, Roboactor, Robone a Robonne," řekla zástupkyně společnosti Epee Anna Poláková. Firmě vadí mimo jiné to, že Tesco sice prodává hračku a na krabici je napsáno Roboman (čili nezaregistrovaná podoba) ale na cenovkách je napsáno Robone (tedy zaregistrovaný název) a totéž je napsáno i na CD, které je v krabici přibaleno.
V říjnu Epee spustila na robota reklamní kampaň. Podle Polákové si nyní lidé mohou myslet, že hračka, která se prodává v Tescu je právě výrobek, který v kampani inzeruje a ne pouze napodobenina. Originál hračky stojí asi 3490 korun, levná verze 1990 korun. Nemá ale tolik funkcí. Poláková také tvrdí, že výrobky jsou vizuálně zaměnitelné. S tím ale nesouhlasí obchodní ředitel distribuční společnosti New Wave Patrik Poppy. "Mezi oběma hračkami jsou na první pohled markantní rozdíly a není možné je zaměnit," řekl. Důrazně odmítl, že by šlo o padělek. Levnější výrobek se podle něj pomaleji hýbe a jinak se otáčí.
Na spodních obrázcích je vždy napodobenina vlevo a originál vpravo.
Obrázky si můžete zvětšit klepnutím myši.

"Pokud k soudnímu sporu dojde, tak se ho určtě účastníme, ve světě jich na téma Robosapiens versus Roboman proběhlo už několik a vždy dopadly ve prospěch Robomana," doplnil.

 

TOPlist

 

 Webmaster